LE BRNO 9 H 2018

V prvním závodě sezony 2018,  BP Autosport na bedně.

V prvním závodě sezony 2018 BP Autosport na bedně.
V neděli 25.3.2018 se na Brněnském Autodromu konal první letošní závod vytrvalostní série Makpak Endurance. Náš tým do devíti hodinové bitvy nasadil BMW M3 E 46 GTR s jezdeckou sestavou Michal Vítek, Vladimír Vitver, Richard Meixner a Martin Šípek.

Předpověď počasí slibovala velmi chladný den a to se beze zbytku naplnilo. Není jednoduché v takovém počasí udržet závodní techniku v ideálních provozních hodnotách, ale celý tým byl na tuto situaci dobře připraven.
Naše auto to zvládlo! A my musíme přiznat, že jsme promrzli až na kost.

Závod tradičně rozjel Michal Vítek, střídal ho Vladimír Vitver a Richard Meixner. První tři hodiny byly bez jakýchkoli komplikací a jezdci dle instrukcí zajížděli konstantní časy. Zhruba po třech hodinách nás pořadatelé přeřadili z divize 4 do divize 6 a nám bylo jasné, že musíme okamžitě zareagovat a zcela změnit strategii celého závodu. Závodit proti lehkým Radikálům není nic jednoduchého. Tým se s nastalou situací popral na jedničku a začal šesti hodinový boj. První pozici v divizi jsme si neustále měnili s Radikalem st.č. 58 a Porschem 911 st.č. 23.  Byl to úžasný boj, kdy jsme v podstatě jezdili po celou dobu všichni v jednom maximálně ve dvou kolech. Zlom přišel při střídání Martina Šípka, kterého střídal Vláďa Vitver. Byli jsme nuceni se zdržet asi dvě minuty déle v boxu při dolévání oleje a když Vláďa přijel na pumpu, stihli před něj najet k tankování další dvě auta. Přišli jsme tak o drahocenný čas. Nicméně Vláďa ve svém stintu zabral a stejně tak střídající Michal Vítek a ztrátu se nám podařilo dohnat. Do poslední hodiny jsme vjížděli na třetí pozici všichni tři v jednom kole se ztrátou 1:38 na prvního. Bohužel asi třicet minut před koncem jsme byli nuceni udělat banální, ale důležitou dvou minutovou zastávku v boxu a tím jsme přišli o naději ještě lepšího umístění na stupních vítězů.

Závod jako takový hodnotíme velmi pozitivně. Auto fungovalo po celou dobu závodu na jedničku a nezastavila nás žádná technická závada. Velké dík mechanikům týmu, kteří připravili auto na sto procent. Za náš tým, taky musím vyslovit poděkování všem jezdcům, kteří plnili svou úlohu bez chyb. A všichni děkujeme dokonalému cateringu v našem zázemí. 

Pár slov od jezdců:
Richard Meixner: „Závod jsem si užil a hezky jsem se svezl. Až na to, že někteří jezdci mají po zimě malé kombinézy, to bylo super.“ dodal se širokým úsměvem Richard.

Michal Vítek:  „Jsem hodně unavený…hned na začátek sezóny mi Martin nadělil pěknou porci kilometrů, kdy jsem v autě strávil čtyři hodiny. Dnes to bolí, jak čert! Bylo nádherné "nezávodní" počasí. Teplota tratě -2st.C a vzduch měl při startu 0 st.C.  Jinak jsem si závod užil. Auto funguje bezvadně, ostatní jezdci taky super a těším se na další závod ideálně v podobné jezdecké sestavě.“

Vladimír Vitver: „Myslím, že výsledek je OK a auto funguje úžasně,  stejně jako nově zrozený tým z Bruntálu. Po třech hodinách nás přeřadili z divize 4 do 6 a tak se změnila taktika. I tak jsme se cca dvě hoďky před cílem rvali o 1. místo. Pak nás, ale zablokovali soupeři na tankovaní a ztratili jsme 8 minut.  Trať jsme jezdili vyrovnaně za 2.19,  tak to jsou jednoduché počty. Děkuji mechoušům, Mivimu ,Rišoj, Karloj, Martinoj.... vlastně všem za nádherné závodění.“

Martin Šípek:  „Po dlouhé době jsem si závod užil, jak z pozice jezdce, kdy jsem doplnil jedním stintem perfektní jezdeckou sestavu, tak i jako manager tohoto týmu. Musím uznat, že kluci mechanici připravili auto na výbornou a auto fungovalo perfektně a hlavně bez poruch. Co se týká jezdců, tak všechny moc dobře znám a věděl jsem, že v této kombinaci budeme útočit na nejvyšší příčky. Jsem moc spokojen s celým průběhem a celým týmem. Trochu mě mrzí  zdržení u té pumpy, protože bychom ve finále nemuseli tolik tahat. Zase na druhou stranu jsem hodně rád, že nám auto zase funguje a jezdci jsou spokojeni. A třetí místo není vůbec špatné na začátek sezony!“

Ještě jednou DÍKY VŠEM

Celá galerie ze závodu LE BRNO