O nás z BPautosportu

O nás z BP Autosportu

Historie týmu sahá až do roku 1992, kdy těsně po revoluci jsme začali jako parta amatérských nadšenců z Bruntálu jezdit rallye se Škodou 120L. Jo, to byla kára :)
V roce 2000 jsme postavili své první BMW na amaterské závody. Tady vznikla láska k Bavorákům, se kterými pracujeme dodnes a sbíráme úspěchy,  jak na evropských, tak i na světových závodních tratích.
V roce 2006 vzniká profesionální tým pod názvem BP Autosport, který do dnešní doby projezdil Evropu a získal nespočet vítězných pohárů. Zůčastnili jsme se závodů do vrchu, okruhů, offroad maratonů i vytrvalostních  závodů.
Zakládáme si na profesionalitě našich inženýrů a mechaniků. Jsme schopni závodit výhradně s vozy z vlastní produkce. Více o našich aktuálních vozech najdete ZDE

Za dlouhou dobu existence týmu u nás pozávodilo spoustu věhlasných závodníků, jako například Vojtěch Macek, Antonín Daniel, Vladimír Vitver, Richard Meixner, Karel Stehlík, Robert Zwinger, František Ančík, Jakub Hala, Michal Pavlíček, Jiří Žák, Martin Kolomý, Miloslav Šustr, Tomáš Rais, Jan Červenka, Jaromír Jirgala a spoustu dalších .
Také u nás pár závodníků začalo svou race karieru a polykali své první závodní kilometry, jako například Tomáš Miniberger, Sergej Pavlovec, Michal Vítek, Tomáš Kwolek, Milan Kodídek a další, na které  jsme pyšní. Jsme rádi, že jsme mohli být u jejich začátků. Do dnes jsou velmi aktivními jezdci ne zrovna malého formátu. Společně jsme projezdili ty nejslavnější závody v podobě světové vytrvalostní serie 24 H series.

Páteří každého úspěšného týmu jsou samozřejmě již zmínění týmoví mechanici, bez kterých to nejde. V BP autosport se vystřídalo za ta dlouhá léta spousta  výborných mechaniků, které nejde ani všechny vyjmenovat. Páteřní týmoví mechanici , kteří byli pro nás velikým přínosem v tomto extrémně náročném sportu jsou Karel Knop, Petr Valášek, Petr Tomanec, který už bohužel není mezi námi, Zdenek Zbranek, Zdenek Žiga, Robert Šípek, Petr Kadula, Kamil Gajda a další... Všem patří VELKÉ DÍKY!

Velké děkuji patří také mé rodině a všem nejbližším lidem kolem mě.  Vždy mě podporovali a vím,
že jim mám hodně co vracet.

Martin Šípek
Manager týmu a pilot

Jsem pilot a zároveň manager týmu. Týmu, co má úspěchy 
v mezinárodních závodech po celé Evropě.
Je to profese, na kterou se člověk nedokáže vyučit. 
Tohle se prostě musí odžít s rukama od oleje. 
Spoustu nocí má člověk probdělých a kolikrát nevím, kam skočit dříve.
Porucha převodovky, propadlá karta závodníka, dodávka nových pneu se zdržela v přístavu,...kde jsou ty nový přilby?... proč nejsou aktuality na webu? ... je toho opravdu hodně.
Ale i tak to miluji. Tohle je prostě profesionální závodění.

Tohle je můj život.
Od mala jsem miloval závodničky a tohle všechno je  můj splněný sen.

Svět patří těm co se neposerou!
Martin Šípek

Závodní tratě, na kterých tým BP Autosport úspěšně závodil 

Závodíme po celé Evropě a nabízíme ti místo pilota v našem týmu.

Okruhy

12 H Mugelo v Itálii, 24 H Barcelona ve Španělsku, 24 H Dubaj Spojené Arabské Emiráty, 24 H Paul Ricard - Francie, 
12 H Zantdwvoort - Holansko, Carbonia Cup - Lausitzring Německo, VLN Nordschleife - Německo
24 H Slovakiaring, Makpak Endurance,Carbonia Cup – Slovensko, 24 H Brno, MMČR Okruh, Makpak Endurance – Česká Republika, 
MMČR Okruh,Carbonia Cup - Most, Makpak Endurance

Vrchy

ME + MMČR Závody Automobilů do Vrchu – Šternberk Česká Republika, ME + MMČR Závody Automobilů do Vrchu – Dobšiná Slovensko, 
MMČR Závody Automobilů do Vrchu, ME + MMČR Závody Automobilů do Vrchu - Slovensko, 
ME + MMČR Závody Automobilů do Vrchu – Tulwitz Rakousko, ME  Závody Automobilů do Vrchu – Glasbach - Německo, 
ME  Závody Automobilů do Vrchu – Buzet Chorvatsko, ME  Závody Automobilů do Vrchu – Limanova Polsko, 
ME  Závody Automobilů do Vrchu – Verzegnis Itálie, ME  Závody Automobilů do – Trento -Bondone  Itálie